Totalt antal medaljer
16 Guld
16 Silver
13 Brons
Men / White / -64 kg (Light feather) / Adult
Men / White / -76 kg (Light) / Adult
2
Moustapha Chouhad Morocco
4
Ory Edlunden
Liljeholmen BJJ & MMA
– Hilti BJJ
5
Martins Virsis
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Natanael Watchefo
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Samuel Peterson
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Asadbek Fatkhullaev
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
9
Patrick Coulter
Poseidon Jiu Jitsu Academy
– Team Poseidon
Men / White / -82,3 kg (Middle) / Adult
4
Javohir Rasulov
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Amin Abdi Abdalla
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Abdigani Abdi
Idrottsförening Tumba Brasilian JiuJitsu
5
Harishan Antony
CHECKMAT INTERNATIONAL
– Checkmat
5
Nodir Mahmarayemov
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
9
Emir Belhaj
Idrottsförening Tumba Brasilian JiuJitsu
Men / -88,3 kg (Medium heavy) / White / Adult
4
Patrik Rytkönen
Viva Zapata Martial Arts IF
– Viva Zapata Jiu Jitsu
5
Tor Eimre
Combat Academy IF Täby
– Alliance
5
Andreas Ferm
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Martin Gustafsson
Allstars Kampsportförening
Men / White / +100,5 kg (Ultra heavy) / Adult
Men / Blue / -64 kg (Light feather) / Adult
Men / Blue / -76 kg (Light) / Adult
4
Carl-Michael Andersson
Team Macc
5
Edmundo Costa Lima Neto
Föreningen Frontier MMA Akademi
– Halavanca
5
Fredrik Karlsson
Allstars Kampsportförening
Men / Blue / -82,3 kg (Middle) / Adult
Men / Blue / -88,3 kg (Medium heavy) / Adult
Women / White / -58,5 kg (Feather) / Adult
Women / White / -69 kg (Middle) / Adult
Open division Male / White (adult) / Adult / -76 kg
4
Sackarias Drogba Abdulaziz
Järfälla Kampsportklubb
– Cantagalo International
5
Eldin Suljic
Föreningen Frontier MMA Akademi
– Halavanca
Open division Male / White (adult) / Adult / +76 kg
5
Nikita Tzonov
Poseidon Jiu Jitsu Academy
– Team Poseidon
Open division Male / Blue (adult / Adult / -76 kg
Open division Male / Blue (adult / Adult / +76 kg
Open division Female / White / Adult
4
Oakson Yakubi
Stark IF
– Checkmat
5
Miranda Ahlsén
Nacka Dojo IF
– Dynamix