مجموع الميداليات
74 ذهب
63 فضة
57 البرونزية
Boys Gi / White / Mighty Mite III / -21 kg
White / Mighty Mite III / -24 kg
White / Mighty Mite III / -36,2 kg
Boys Gi / White / Pee Wee I / -27 kg
Boys Gi / Grey / Pee Wee I / -24 kg
4
Milan Vukasinovic
MMA Center IF
5
Leon Fahlström
MMA Center IF
5
Louie Gårdman
GBG MAC IF
– Team Neves
7
Younes Mrad
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Boys Gi / Grey / Pee Wee I / -27 kg
4
Sigge Gårdman
GBG MAC IF
– Team Neves
Boys Gi / Grey / Pee Wee II / -30,20 kg
4
Lionel Tanha
MMA Center IF
Boys Gi / Grey / Pee Wee III / -27 kg
4
Ibrahim Atta
Conde IF
– Dynamix
Boys Gi / Grey / Pee Wee III / -36,2 kg
4
Ali Tamim
Bjj3000
– BHJJ
5
William Ornek
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
5
Theo Lejdemalm
Team Leites Stockholm IF
– Team Leites Stockholm IF
7
Iain Flood Monaghan
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
Boys Gi / Grey / Pee Wee III / -45.3 kg
4
Aston Grönvalls
Lidköpings BudoKlubb
– Gracie Barra
5
Joel Hjelmsten
Valhalla Jiu Jitsu IF
– Atos
5
Valdemar Gonzalez rendon
Dynamix Herrljunga
– Dynamix
7
Laiha Mirza
Art Of Roll IF
9
Vincent Rosenius Apelryd
Nyköpings Bushidoförening
– Yogui BJJ Association
Boys Gi / Grey / Junior I / -33,20 kg
Boys Gi / Grey / Junior I / -36,2 kg
Boys Gi / Grey / Junior II / -30,20 kg
4
Hamza Haj Younes
Conde IF
– Dynamix
5
Olle Andersson
Nyköpings Bushidoförening
– Yogui BJJ Association
Boys Gi / Grey / Junior II / -39,3 kg
4
Kasper Axelsson
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
5
Matteo Kraappa
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
5
Wilmer Haglund
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
Boys Gi / Grey / Junior II / -56,5 kg
Boys Gi / Grey / Junior III / -36,2 kg
Boys Gi / Grey / Junior III / -42.3 kg
4
Phet Nilsson
Fightzone Malmö
– Checkmat
5
Vince Haglund
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
5
Tristan Jarnebrink
Fightcenter
7
Wilhelm Johansson
Valhalla Jiu Jitsu IF
– Dynamix
Boys Gi / Grey / Junior III / -45.3 kg
Boys Gi / Grey / Teen I / -39,3 kg
Boys Gi / Grey / Teen I / -52.5 kg
4
Ayob Haj Younes
Conde IF
– Dynamix
5
Armand Merovci
Art Of Roll IF
5
Zakariya Abdalla
GBG MAC IF
– Team Neves
7
Oqvin Mattsson
Art Of Roll IF
Boys Gi / Grey / Teen I / Above 73,0 kg
Boys Gi / Grey / Teen II / -56,5 kg
Boys Gi / Yellow / Teen I / -69,0 kg
Boys Gi / Orange / Teen I / -48.3 kg
Girls Gi / White / Mighty Mite II / -21 kg
Girls Gi / White / Pee Wee II / -30,20 kg
4
Emma Ottosson
Valhalla Jiu Jitsu IF
– Atos
Girls Gi / Grey / Pee Wee II / -25 kg
4
Alva Axelsson
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Girls Gi / Grey / Pee Wee II / -33,20 kg
4
Majken Nagy
GBG MAC IF
– Team Neves
5
Celiné Flores
MMA Center IF
5
Melanie Ornek
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
7
Nova Hegårdh
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Girls Gi / Grey / Pee Wee III / -36,2 kg
4
Freja Back
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
Girls Gi / Grey / Junior I / -30,20 kg
Girls Gi / Grey / Junior I / -36,2 kg
4
Anabelle Chai Alcarde
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
5
Elena Velin
Dynamix Herrljunga
– Dynamix
Girls Gi / Grey / Junior I / -39,3 kg
4
Lillie Zetterholm
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
5
Annie Nicander
Valhalla Jiu Jitsu IF
– Dynamix
5
Isabelle Johansson
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
7
Leah Quinta Magana
MMA Center IF
Girls Gi / Grey / Junior III / -56,5 kg
Girls Gi / Yellow / Junior II / -45.3 kg
Juvenile Boys Gi / White / Juvenile 1 / -69,0 kg (Light)
SUPER FIGHT BLUE BELT SUPER FIGHT
Juvenile Girls Gi / White / Juvenile 1 / -56,5 kg (Light)
Male Gi / White / Adult / -64 kg (Light feather)
Male Gi / White / Adult / -70 kg (Feather)
Male Gi / White / Adult / -76 kg (Light)
4
Denis Selimovic
Borås Grappling Academy
– Dynamix
5
Stein Eirik Sollien
Conde IF
– Dynamix
5
Kristoffer Mårdén
Yamasaki Academy Göteborg Idrottsförening
– Yamasaki
7
Eric Ahnström
Kaisho Kampsportklubb
– Team Carvalho Association
7
Rickard Paldan
JJK Samurai
– Dynamix
9
Lars Eklund
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
9
Misha Ohlsson
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
Male Gi / White / Adult / -82,3 kg (Middle)
4
Johannes Lampi
Föreningen Arete BJJ Linköping
5
Anton Hagman
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
5
Anton Rönnquist
Föreningen Arete BJJ Linköping
7
Olsen Alexander
Mikenta
7
Erik Haugeto
Borås Grappling Academy
– Dynamix
9
Guillermo Lasso
Valhalla Jiu Jitsu IF
– Dynamix
9
Linus Johansson
Yamasaki Academy Göteborg Idrottsförening
– Yamasaki
9
Richard Bischof
Roger Gracie Academy Oslo
– Roger Gracie
13
Mika Makslahti
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
13
Michael Svensson
Halmstad kampsportsförening
13
Arturas Aleksandraus
Föreningen Arete BJJ Linköping
Male Gi / White / Adult / -88,3 kg (Medium heavy)
4
Robin Hennix
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
5
James Ellison
JJK Samurai
– Dynamix
5
Mathias Broberg
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Male Gi / White / Adult / -94,3 kg (Heavy)
4
Melker Högborg
Fightzone Malmö
– Checkmat
Male Gi / White / Adult / +100,5 kg (Ultra heavy)
4
edvin tatar
Borås Grappling Academy
– Dynamix
5
Pontus Hjortskog
Conde IF
– Dynamix
Male Gi / White / Master 1 (30+) / -94,3 kg (Heavy)
4
Mani Talebi
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Male Gi / White / Master 3 (41+) / -94,3 kg (Heavy)
4
Brian Christiansen
Mikenta
5
Aurelio Feliciano
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
Male Gi / Blue / Adult / -76 kg (Light)
4
Kerim Darwish
GBG MAC IF
– Team Neves
5
paul fajardo colan
Art Of Roll IF
5
Hassan Mohebbi
7
Joachim Aabrink
Arte Suave DK
– Checkmat
7
Carl Holmesson
Knislinge Budoklubb
– Halavanca
9
Jack Langen
MMA Center IF
– Team Carvalho Association
9
Mohammed Faisal Al-Khushali
Art Of Roll IF
Male Gi / Blue / Adult / -82,3 kg (Middle)
4
Anxhelo Bodurri
Conde IF
– Dynamix
5
Daniel Simonsen
HALDEN Combat Academy
5
Wojciech Lesniak
West Coast Jiu-Jitsu Varberg
– Yamasaki
Male Gi / Blue / Adult / -88,3 kg (Medium heavy)
4
Oliver Indseth
Gracie Barra Skallsjö
Male Gi / Blue / Adult / -100,5 kg (Super heavy)
4
Dominik Masomi
JJK Samurai
– Dynamix
Male Gi / Blue / Adult / +100,5 kg (Ultra heavy)
Male Gi / Blue / Master 2 (36+) / +100,5 kg (Ultra heavy)
Male Gi / Purple / Adult / -70 kg (Feather)
Male Gi / Purple / Adult / -76 kg (Light)
4
Alexander Samuelsson
JJK Samurai
– Dynamix
Male Gi / Purple / Adult / -88,3 kg (Medium heavy)
Male Gi / Purple / Master 3 (41+) / -70 kg (Feather)
Male Gi / Brown / Master 1 (30+) / -88,3 kg (Medium heavy)
SUPER FIGHT BLACK BELT SUPER FIGHT
Open Class Black Belt Adult
4
Peter Korpås
Dynamix Herrljunga
– Dynamix
5
Rickard Östergren
Föreningen Arete BJJ Linköping
SUPER FIGHT SUPER FIGHT
Female Gi / White / Adult / -64 kg (Light)
Female Gi / Blue / Adult / -58,5 kg (Feather)
Female Gi / Purple / Adult / -64 kg (Light)
Male Absolute Gi / White / -76 kg / Adult
5
Denis Selimovic
Borås Grappling Academy
– Dynamix
5
Nikolaj Thyge
Mikenta
Male Absolute Gi / White / +76 kg / Adult
4
Ivan Oleinikov
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
5
Brian Christiansen
Mikenta
5
Olsen Alexander
Mikenta
5
edvin tatar
Borås Grappling Academy
– Dynamix
5
Erik Haugeto
Borås Grappling Academy
– Dynamix
9
Pontus Hjortskog
Conde IF
– Dynamix
9
Julius Lundin
Borås Grappling Academy
– Dynamix
9
David Granqvist
Yamasaki Academy Göteborg Idrottsförening
– Yamasaki
9
Johan Dahlhöjd
9
Arturas Aleksandraus
Föreningen Arete BJJ Linköping
17
Richard Bischof
Roger Gracie Academy Oslo
– Roger Gracie
Male Absolute Gi / Blue / -76 kg / Adult
5
paul fajardo colan
Art Of Roll IF
5
Khalid Dzhabrailov
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
9
Kerim Darwish
GBG MAC IF
– Team Neves
Male Absolute Gi / Blue / +76 kg / Adult
5
Anxhelo Bodurri
Conde IF
– Dynamix
5
Dominik Masomi
JJK Samurai
– Dynamix
9
Timothy Balerado Nilsson
Conde IF
– Dynamix
9
Javed Nasrati
Conde IF
– Dynamix
9
jonathan johansson
Conde IF
– Dynamix
9
Linus Lagergren
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
Male Absolute Gi / Purple/ Adult
4
Reidar Arntzen
Conde IF
– Dynamix
5
Ascher Friedman
FC Phoenix IF
– Shooters MMA
5
Christopher Toala